A jak dlouho mi to v tom vydrží?

…. je nejčastější otázka, kterou dostávám, na trzích, jarmarcích, osobně i po internetu.

A protože odpověď není tak úplně jednoznačná, rozhodla jsem se napsat krátký článek.

O tom, jak dlouho nám pečivo a chléb vydrží a neztvrdne rozhoduje hned několik faktorů:

  • kvalita pečiva/chleba (použité suroviny)
  • stupeň hydratace pečiva/chleba při pečení (množství vody a s tím spojeném způsobu a délce kynutí a zpracování)
  • použitý obal
  • prostředí v domácnosti, kde je uchováván - jiná vlhkost (která rozhoduje) bude ve starém domě a jiná v paneláku

Samotný únik vlhkosti z pečiva/chleba, který ono "okorávání" způsobuje je ale totiž naprosto přirozený proces.....na rozdíl od vytváření plísní ….

Použitím mikrotenu/igelitu se stane jedna věc.... vlhkost z pečiva uniká, ale přes nepropustnou vrstvu se nedostane ven, vysráží se a ze stěn svého obalu se vrací zpět, zvláště, pokud bylo takto uložené pečivo nedostatečně vychlazené, plíseň na sebe nenechá dlouho čekat. (V jedné studii jsem četla, že nedostatečně vychlazený chléb v mikrotenu je ideálním prostředím pro vznik tzv. plísně moučnivky, a to už po 3 hodinách od uložení ….)

Pokud se rozhodneme pro plátýnko, kapsu nebo pytlíček na chleba, je dobré si uvědomit, že únik vlhkosti "pouze" zpomalujeme, nezastavujeme ho, ale věřte, že to stačí :) 

Plátno, bavlněné i lněné, mají schopnost do sebe jistý podíl vlhkosti absorbovat a tím vytvořit dobré klima pro udržení pečiva čerstvého, pokud se ptáte, co je lepší, zde "vítězí" nad bavlnou len, jeho schopnost absorbování vlhkosti je vyšší. 

 A zde pár konkrétních rad a tipů k "pytlíčkování" :)

  • máte-li pocit, že jedna vrstva nestačí, prostě jednoduše přidejte další (zabalte do utěrky)
  • uchovávejte pečivo/chléb v chlebníku nebo dobře odvětrané potravinové skříňce (pozor na skříňky, které NEJSOU určeny pro potraviny)
  • při ukládání na ošatce složte utěrku a přikryjte
  • nakupujte opravdu kvalitní chléb/pečivo a raději menší množství a častěji 

Je potřeba, aby si každý vyzkoušel, co mu vyhovuje a nebál se to prostě jak se říká vychytat, i když to třeba bude chtít trošku trpělivosti ;) 

Ale za ten dobrý pocit to stojí - jednak z toho, že uchováváte pečivo zdravěji a také z toho, že šetříte přírodu tím, že nespotřebováváte další a další igeliťáky.

A zvláště za to druhé Vám ze srdce děkuji <3

A ještě se s Vámi podělím o jeden zážitek  - Nedávno mi jedna moc milá paní na trhu povídala, že si naopak nechává naschvál odkrytou poslední odkrojenou část chleba, že miluje tu "přírodní topinku" :) 

Tak Vám držím palce

Vaše Handynna